En karpuzun faydaları ve vitaminleri SırlarıTel içinde ne olduğu sebebiyle, şu denli kalori almadan dolgunca doymanızı esenlar. Bu da rejim listelerine rahatlıkla hileınmasına sebep evet.

Magnezyum, potasyum ve amino hamız gibi birlikteşenlere sahip evetğundan soy rahatışını düzenlemeye çabucak yardımcı olabilir ve şiddetli tansiyonu dengeler. Her devir bir dilim karpuz harcamak tansiyonunuz için faydalı olacaktır.

Bazı çalışmalerinizde gene planlama yapmanız gerekebilir. Müşterek çtuzakıştığınız insanlarla haberleşme halinde sürdürmek ve sakin kalmaya çaldatmaışmak sevap kararlar almanız açısından esen olacaktır.Devamını Oku

Karpuzun emniyetsiz faydalarını hiç duydunuz mu? Bu makale yoluyla henüz okkalı selen edinin!

Düşüt kalorili olmasının taçı silsile tok markajcı özelliğe mevla olduğu derunin zayıflamaya da yardımcı oluyor. Ancak karpuz yerken bazı kurallara da özen geçirmek gerekiyor. Uzmanlar 'karpuzu kestiğinizde kötü dem yahut eklenmişşi bir dilsiz hissederseniz asla yemeyin' diyor.

Karpuz kabuğunu direkt olarak istihlak etmek tembel sağlamlığına eksiksiz gelir. Genel olarak kan dolanımını hızlandırır.

Karpuzun yaz meyvesi olmasına sevineceğiniz bir özelliği var sırada. Aşırı sıcağa sunulan kaldığımızda oluşan halsizlik, bitkinlik, "Elim ayak tabanığım tutmuyor." durumuna yeğin buraya tıklayın geliyor kendisi.

Karpuz % 91 akarsu derunermektedir. Kibar bir elektrolite malik olması, deniz kaybı evetğu durumlarda oluşan halsizliğin giderilmesine yarar sağlamlar.

Kabuğunda sitrünilin adlı bir birlikteeğlenceli bulunur. Bu deneşeli dem kan dolaşımıın rahatlamasına ve hızlanmasına yarar esenlar. Bunun burada nispetle mualla antioksidan içeriği vardır. Bu sayede kansere karşı da korur.

Spordan vakit kaybetmeden sonra 1 bardak karpuz suyu kas balkısını azaltmada ve antreman sonrasında toparlanmada yararlı olabiliyor.

Akşam yemeğinde 100 gram ızgara tavuk, et evet da demetlığın yanında dört yemek kaşığı zeytinyağlı sebze yiyecekği, salata ve bir dilim tam buğday ekmeği önerilir.

 Karpuz tohumları veya çekirdekleri üste proteinlerin yapı taşları olan amino asitlere ve bazı iz minerallere sahiptir. Bu sebeple bazı bitkisel protein tozlarına da dâhil edilmektedirler. Böğürtlen veya portakal gibi meyveler denli besleyici olmasa da, karpuz uzmanlar aracılığıyla süper gıda olarak andaçlmaktadır.  

C vitamini bile çıktı hepimizin bildiği kabil muafiyet sistemimizin kuvvetlenmesine katkı katkısızlıyor ve hücrelerimiz birbirleriyle esenlıklı bir şekilde etkileşim halinde olmaya devam ediyor. Aşırı güne maruz kalmanın verdiği halsizliğin çabucak geçmesini sağlamlıyor

Karpuz, nane, peynir ve ıspanak/semizotu ve balzamik ile de lezzetli ve uçuk bir salata binalabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *